Na co si dát pozor? Jak postupovat při převzetí a vrácení auta, motorky či jiného vozidla?
Je výhodné koupit auto v zahraničí? Jaká jsou rizika? Co udělat, než automobil nebo jiné vozidlo v zahraničí koupím? Na co si dát pozor? Budu platit clo? Kde zaplatím DPH?
Platba DPH při dovozu nových i ojetých vozidel zakoupených v zemích EU.
Pro cesty autem po Evropě se hodí informace například o maximální povolené rychlosti nebo o mýtném na dálnicích v různých zemích. Také je dobré vědět předem, zda není náhodou vjezd do centra města, kam se chystáte, nějak omezen či zpoplatněn.
Zakoupit ojetý vůz v Německu je mnohdy výhodné, ale je potřeba dát si pozor na jistá rizika. Evropské spotřebitelské centrum upozorňuje na vyskytující se problémy při nákupu od některých dealerů a na to, jak potížím předejít.
Chcete si pronajmout vůz na dovolené v zahraničí a současně předejít případným problémům s autopůjčovnou? Máme pro Vás několik tipů. Například rozhodně stojí zato si opravdu dobře přečíst smlouvu a podmínky pojištění, a také si pronajatý vůz nafotit při převzetí a pak znovu před jeho vrácením.
Zkušenosti k problematice nákupu ojetých automobilů byly převzaty z informací, poskytnutých partnerským ESC - Helsinky (Finsko), Kehl (Německo).
Údajné, avšak naúčtované poškození vypůjčeného vozidla. Chybné dvojí zaplacení DPH – v ČR i v zemi EU a klamavé jednání prodejce ojetého automobilu.
Základní pojmy a výrazy, které byste měli brát v úvahu při nákupu ojetých aut v Německu a které je dobré znát pro důkladné pročtení smlouvy. Při následném sporu totiž neznalost jazyka neomlouvá.